Falcon Nerede?

Bizi Takip Edin.

Genital bölgeye lazer epilasyon uygulaması nasıl yapılır? Aşamaları neelerdir? Epilasyon öncesi ve sonrası bakım önerileri nelerdir?
Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? Aşamaları Nelerdir?

Lazer epilasyon, genital bölgedeki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yoludur. Bu yöntem, düzgün bir şekilde uygulandığında güvenli ve etkili sonuçlar sağlar. Peki, genital bölgeye lazer epilasyon nasıl yapılır? İşte adım adım lazer epilasyon süreci ve dikkat edilmesi gerekenler.

1. Uzman Değerlendirmesi

Lazer epilasyon sürecinde, ilk olarak bir uzmanın değerlendirmesiyle başlar. Bu değerlendirme aşağıdaki kişisel parametreleri kapsar:

  • Cilt tipi
  • Kıl kökleri
  • Kıl rengi ve kalınlığı
  • Ciltte bronzlaşma olup olmadığı
  • Kullanılan hormonal ilaçlar
  • İşlem yapılacak bölgedeki yara, siğil ve skarlar muayene
  • Daha önce uygulanan epilasyon yöntemleri

Uzmanınız, Lazer tedavisine engel teşkil edecek bir durum tespit etmezse tedavinin uygulama prosedürünü belirler ve size bilgilendirme yaparak seans planlamasına başlar.

2. Ön Hazırlık

Tıraş: Tüylerin uzunluğu, lazer ışınlarının etkili bir şekilde tüy köküne ulaşmasını engeller. Bu yüzden seans gününden bir gün önce bikini bölgesindeki tüyleri losyon yardımıyla çıkış yönünün tersine doğru tıraş ederek alın. Burada en dikkat edilmesi gereken kısım, tüyleri alma biçimidir. Kesinlikle çıkış yönünün tersine doğru alın ve losyon sürmeden kuru bölgeye jilet işlemi yapmayın. Bu, cildinizin pütürleşmesine ve tahriş olmasına sebep olur.

3. Lazer Epilasyon Uygulaması

Uzman, genital bölgenizi temizler ve ağrı hissiyatını en düşük seviyeye çekmek için jel sürer. Ardından makat, kasık ve genital bölgenize lazer ışınları ile atışlar yaparak lazer tedavisine başlar. Bu atışlar, tüy köklerini hedef alarak ısı enerjisi ile yok eder.

Genital bölge hassas ve duyarlı bir bölgedir. Bu sebepten dolayı lazer işlemleri işlemin konforlu geçmesi adına bazı lazer cihazlarında soğutma mekanizmaları bulunur. Buna buz başlıklı lazer adı verilir. Buz başlık teknolojisine sahip lazer cihazları -20 dereceye kadar düşerek cilt yüzeyini soğutur ve acı hissiyatını minimum seviyeye çeker. Buz Başlık teknolojisine sahip cihazlarla ilgili detaylı bilgi almak için tıklayın. İşlem süresi, kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle 15-20 dakika sürer. Lazer uygulaması bittikten sonra uzman, sürülen jeli temizler ve seansınız sona erer.

4. Seans Sayısı ve Aralıkları

Genital bölgede lazer epilasyon genellikle 6-8 seans arasında tamamlanır. Ancak, seans sayısı cilt tipi, tüy rengi, seanslara düzenli katılım ve kıl yoğunluğuna göre değişir. Seans aralıkları ise genellikle 4-6 hafta arasındadır. Sizler düzenli seanslara katılarak, optimal sonuçlar elde edebilirsiniz.

Lazer epilasyon öncesi ve sonrası bakım: İşlemden önce ve sonrasında genital bölgenizin güneşe maruz kalmaması önemlidir. Bu, lazer epilasyondan sonra cildinizin aşırı hassas ve duyarlı olmasından kaynaklanır. Epilasyon sonrasında işlem gören bölgenin bir gün boyunca su ile teması da olmamalıdır.

5. İşlem Sonrası Bakım ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon sonrası bakım, tedavi sonuçlarının başarısı için önemlidir:

Güneşten Korunma: İşlemden önce ve sonrasında genital bölgenizin güneşe maruz kalmaması önemlidir. Bunun sebebi, lazer epilasyondan sonra cildinizin aşırı hassas ve duyarlı olmasıdır. Yaz aylarında lazer epilasyon yaptırmayı düşünenler yazımızı inceleyerek bilgi sahibi olabilirler.

Cildi Tahriş Etmekten Kaçınma: Cildiniz işlem sonrasında birkaç gün boyunca hassas ve duyarlı olacaktır. Bu yüzden, ilk birkaç gün boyunca sıcak su, sıkı giysiler ve kimyasal ürünlerden kaçının.

Kese ve Nemlendirme: Lazer epilasyon sonrası bir hafta içerisinde kese ve peeling gibi cildi tahriş edecek işlemlerden uzak durun. Ancak ilerleyen seanslarda tüylerin dökülmesiyle birlikte uzmanınızın önerdiği tarihten itibaren dikkatli olmak şartıyla kese ve peeling kullanmaya başlayabilirsiniz. Genital bölgenin ince ve hassas cilt yapısı sert keseleme ve peeling işlemlerine uygun değildir. Bu yüzden bastırmadan yuvarlak hareketlerle keseleme işlemi yapın. Keseleme işlemi bittikten sonra cildinizi nemli tutmak için nemlendirici kremler de kullanabilirsiniz.

6. Sonuçlar ve Kalıcılık

Genital bölgede lazer epilasyon, düzenli seanslar sonrası kalıcı tüy azaltma sağlar. Ancak bazı kişiler tüylerden tamamen kurtulurken, bazı kişiler ise ince ve hafif tüylerle karşılaşabilir. Uzun süreli pürüzsüzlük sağlamak için, tedavi sonrasında yılda bir kez bakım seanslarına gitmeyi unutmayın!

Sonuç

Genital bölgede lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın etkili ve güvenli bir yoludur. Doğru hazırlık, uzman bir uygulama ve sonrası doğru bakım ile bu yöntemden maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Need Help?